ADAYOLU İNŞAAT ve EMLAK

☎ 0501 076 35 76

Seferihisar Yalıtım Tesisat

Seferihisar Duvar Arası yalıtım

Seferihisar Boru yalıtım malzemesi

Seferihisar Döşeme ısı yalıtımı

Seferihisar Isı yalıtımlı duvar

Seferihisar Isı Yalıtım Şiltesi

Seferihisar Kauçuk yalıtım

Yalıtım tesisat bir yapının genellikle binaların ısıtılması ve soğurulması için verilen enerjiden tasarruf edilmesi sağlamaktadır. Özellikle binaların bazı bölümleri ısıtılmamaktadır. Bu bölümlerden geçen tesisatın ve vanaların yalıtımı yaptırılmış olduğu takdirde büyük enerji tasarrufu elde edilmektedir.

Çeşme yalıtım tesisat dendiği zaman aklımıza ilk gelenler içlerinden akışkanlar geçen borular, vanalar, farklı amaçlarla kullanılan kanallar gelmektedir. Bunların yanında radyatörler, kazan daireleri, hidrofor, soğutmaları da bulunmaktadır. Yalıtım tesisat denildiği zaman unutulmaması gereken bir diğer işlem ise ısı ses ve yangın yalıtımı olmaktadır.

Tesisatta Yalıtımın Faydaları

Tesisatı birçok alanda kullanmaktayız. Bunun yanında yalıtım yaparak ne gibi faydalar sağlayabiliriz bunu bilerek hareket etmek önem taşımaktadır. Tesisatta yalıtımın faydalarını şu şekilde açıklayabiliriz:

 • Duvar arası yalıtım başta olmak üzere ısınma veya serinleme amacıyla yapılan bazı harcamalardan tasarruf ettirmektedir. Kışın sıcak olmasına, yazın ise serin olmasına yardımcı olmaktadır.
 • Tesisat yalıtımı yoğuşmayı engellemektedir. Bu da var olan tesisatı paslanmaya karşı korumaktadır. Daha uzun ömürlü kullanım imkânı sunmaktadır.
 • Yakıt tüketimi sağlamaktadır. Bu nedenle çevre kirliliğini azaltmaktadır.
 • Sağlamış olduğu verimlilikle, ülkemizin enerji ihtiyacında dışa bağımlılığını azaltmaktadır.
 • Bazı durumlarda içerisinde yüksek sıcaklık taşınan tesisatlar bulunmaktadır. Yalıtım bu ekipmanların sıcaktan korunarak zarar görmesini engellemektedir.
 • Tesisattan kaynaklanan seslerin yalıtımı sayesinde bulunduğu konumun taşıyıcı sisteminin zarar görmesini engellemektedir.
 • Titreşim kaynaklı ses yalıtımları binaların zarar görmesini engellemektedir. Binanın ömrünün uzun olmasını sağlamaktadır.
 • Yangın yalıtımı tesisat kanalları ile katlar arasındaki bölümlerde alev geçişini engellemektedir. Engelleyemediği takdirde yavaşlatmaktadır. Yangın esnasında insanlara zaman kazandırmaktadır.

Tesisat Yalıtımının Uygulandığı Yerler

Seferihisar yalıtım tesisat alanında oldukça gelişmiş bir sisteme sahip olmaktadır. Ve bu yalıtım birçok alanda uygulanmaktadır. Temel olarak şu şekillerde açıklayabiliriz:

 • Tüm dikey ve yatay tesisat borularında
 • Binaların kazan dairelerinde
 • Soğutma ünitelerinde, klima veya klima santrallerinde
 • Havalandırma kanalları içinde özellikle menfez çıkışlarında
 • Boru, hidrofor, brülör ve kaza esnasında oluşan gürültü ve titreşimi engelleyici alanlarda
 • Titreşim yapan cihazların zemine temas ettiği noktalarda
 • Yangın kaçış koridorlarını besleyen havalandırma kanallarında
 • Kazan dairelerinde
 • Bacalarda, ısı kaybı ve yoğuşma için uygulanmaktadır.

ADAYOLU İNŞAAT ve EMLAK

İZMİR geneli ve URLA bölgelerinde Anahtar teslimi tadilat ve dekorasyon işleri

Adayolu İnşaat İzmir- Urla bölgelerinde profesyonel olarak hizmet vermekteyiz. İnşaat sektöründe temel ilkesi müşteri memnuniyeti ve kalitedir. Bu alanda oldukça yetkili ve söz sahibi olan bir firma olarak çalışıyoruz. Ttüm tadilat dekorasyon ev yapma, yenileme işlemlerini gerçekleştirmektedir. Evlerimiz iş yerlerimiz bizim için en değerli alanlar arasında yer almaktadır. Bu sebeple firmamız bu önemi göz önünde bulundurarak en kaliteli hizmeti profesyonel ekibiyle sunmaktadır.

Kaliteli hizmet anlayışının yanında, ekonomik anlayışla da hizmet vermektedir. Uygun fiyata harika işlerle karşılaşmak için yapmanız gereken İzmir-Urla Adayolu inşaat firmamıza ulaşmaktır. Ulaşım sağladığınız takdirde uzman ekibimiz tarafından insanlarla görüşmeler yaparak en uygun plan proje tasarımına sahip olunmaktadır.

Komple Tadilat: Adayolu inşaat gelişmiş yapısıyla Urla-İzmir-Çeşme-Seferihisar olmak üzere dört bölgede profesyonel hizmet vermektedir. İnşaat, tadilat sektörü güven ve kalite isteyen bir alan olmaktadır. Evimizi tadilata sokmak istediğimiz de özellikle en iyisi olsun isteriz. Tadilat işlemlerinin belli başlı ayrılma kriterleri vardır. Temel olarak komple tadilat ve alansal tadilat olarak belirtilmektedir. Evinizin, iş yerinizin her alanını tadilata sokmak istiyorsanız bu komple tadilat işlemine girmektedir.

Urla-İzmir-Çeşme-Seferihisar’da evinizi tadilata sokmak istiyorsanız ve güveneceğiniz bir firma arıyorsanız Adayolu inşaat bu konuda doğru seçenek olarak yanınızda olmaktadır. Ev, iş yeri tadilatı yapan firmamız bu sektörde ve bölge uzun yıllardır varlığını sürdürmektedir. Yapılan işlemlerde sizlere en kaliteli malzeme ve en güvenilir işçi kadrosuyla hizmet verilmektedir.

Firmamız tadilat için ön görüşme yapmak amacıyla size bir ekip göndermektedir. Ekibimiz alanında bütün detaylarını inceleyerek size bilgilerle projeyi tasarlamaktadır. Tasarlama işlemi bittikten sonra maliyet bilgileriyle birlikte size aktarılmaktadır.İşin yapılma süresi de belirlenen zaman çizelgesiyle size sunulmaktadır. Firmamız anahtar teslim olarak hizmet vermektedir. Tadilat firması alanında en iyi ustalarla hizmet veren firmamız sahip olduğu tecrübe ve profesyonellikle kesinlikle zamanında anahtar teslim yapmaktadır.

TOP