Güneşlik Tente

Tente modelleri özellikle balkon uygulamaları ile birlikte tercih edilmektedir. Pek çok bina üzerinde özellikle güneş amacıyla kullanılırken aynı zamanda yağmur gibi durumlara karşı olumsuzlukların yaşanmaması amacıyla tercih edilmektedir.Estetik ve gölgelik amacıyla tercih edilen güneş tente modelleri ile birlikte kişiler özellikle yaz sıcaklarına karşı koruma şansı elde etmiş olacaktır. Serin ve gölgelik alanlar imkanı oluşturan tente modelleri pek çok seçeneğe sahiptir.

Güneşlik Tente Nedir?

Güneşlik tente modelleri genellikle balkon veya teras gibi açık alanlarda tercih edilen ölçüler haline gelmektedir. Tente modelleri ile birlikte maksimum düzeyde güneşten koruma imkanı sağlanırken aynı zamanda başarılı bir ısı düzenlenmesi söz konusu olacaktır. Kişiler kullandıkları tente modelleri ile birlikte kolaylıkla sıcaklık seviyesini koruma şansı elde eder. Özellikle sıcak saatlerde güneşlik ürünleri ile birlikte kişiler keyifli bir vakit geçirme şansına sahip olmaktadır. Bunun yanı sıra dekorasyon amacıyla da tercih edilen bir ürün haline gelir.

Tente modelleri özellikle balkon içerisinde tercih edilirken pencerelerin üzerine kurulumu gerçekleşir. Böylece güneşe maruz kalma ve beraberinde oluşabilecek olumsuzluklar engellenmiş olacaktır. Sunulan bu model dahilinde her bütçeye uygun model yer almaktadır. Hem rahat hem şık bir şekilde karşımıza çıkan bu modeller aynı zamanda yağmur gibi hava koşullarına karşı da son derece dayanıklı bir şekilde kullanım imkanı sağlar.Özellikle Tente modelleri içerisinde saçak model olarak bulunan kısa gölgelikler tasarlanmakta ve kullanılmaktadır. Aynı zamanda talepler doğrultusunda desenli ya da şekilli olarak farklı modellerde güneşlik tente seçeneklerine ulaşmanız mümkündür.

Güneşlik Tente Modelleri ve Özellikleri

Tente modeli denildiği takdirde pek çok seçenek karşımıza çıkar. Bunların içerisinde en çok çevirme kolu bulunan bu tente modellerinden bahsetmek mümkündür. Güneş gibi hava koşullarından başarılı bir şekilde koruma sağlayan bu ürünler aynı zamanda montaj tipine bağlı olarak farklı türlere sahip olmaktadır.

Manuel veya motor seçenekleri ile birlikte pratik bir kullanım sağlar. Eğer uygun bütçede bir tente arayışı bulunuyor ise manuel seçenek daha cazip olacaktır. Fakat ürünün büyüklüğüne bağlı olarak çevirme gücü gibi durumlar artış göstereceğinden dolayı eğer büyük bir ürün talep ediyorsanız bu konuda motorlu tenteler daha sağlıklı bir seçim olacaktır. Küçük ebatlarda yer alan güneşlik tente modelleri uygun fiyatlarla size sunulurken uzaktan kablolu bir şekilde kullanım imkanı sağlayan elektrikli modeller ise büyük bir rahatlık sağlamakta olup alternatif seçenekler arasında en çok tercih edilen olmaktadır.

Motorlu ya da elektrikli olarak sunulan tente modelleri içerisinde bazı güneş sensoru gibi özellikler yer almaktadır. Bundan dolayı bu ürünler daha pahalı fiyatlar ile karşımıza çıkar. Sunulan tente modelleri içerisinde taleplere bağlı olarak aydınlatma gibi ek özellikler eklenebilmektedir. Farklı tarzda ve modern yapıda sunulan tente modelleri ile birlikte kişiler kendi evleri için en uygun ve en konforlu seçimi seçme hakkına sahiptir. Güneşlik tente modellerine karşı katlanır tente çeşitleri genellikle motorlu bir sisteme sahip olup mevcut ray sistemi sayesinde pratik kullanımı ile dikkat çekmektedir. Ancak bu modeller genellikle ticari faaliyet gösteren adreslerde tercih edilmektedir. Güneşlik tente modelleri kurulacakları alanlara bağlı olarak farklı özelliklerde tercih edilir. Eğer teras gibi alanlara tente uygulaması yapılacaksa bu alanda kişilerin kasetli modeller tercih etmesi doğru olacaktır.

Güneşlik Tente Kumaşı

Balkon gibi ortamlarda kullanılan güneşlik tente modelleri ile birlikte öncelikle boyut konusunda dikkatli davranmanız ve uygun seçim yapmanız gerekir. Ardından ise kumaş türü seçerek malzeme özellikleri baz alınmalıdır. Tercih edilen güneşlik tente modeli malzeme özellikleri kaliteli olduğu takdirde uzun süre dayanma gücüne sahip ürünler haline gelecektir.

Sunulan modeller genel olarak polyester, mikro hava delikli ve akrilik olarak kumaş çeşitlerinden oluşmaktadır. Ancak bu konu da tercih edilen polyester tente modelleri UV ışınlarına karşı hassas olup dayanıklılık konusunda düşük seviyededir. Aralarında en uygun seçenek olarak da polyester kumaş tercih edilir. Akrilik tente ise branda kumaşına sahip olup UV ışınlarına karşı oldukça dayanıklıdır, üstelik kolaylıkla temizleme imkanı da sunar. Ancak güneşlik tente kategorisi içerisinde en dayanıklı kumaş mikro hava delikli kumaş çeşidi olmaktadır.

ADAYOLU İNŞAAT ve EMLAK

TOP