Zip Perde

Zip perde özellikle son zamanlarda ülkemizde en çok ilgi gören perde çeşitlerinden birisi haline geldi. Düşük bir maliyete sahip olması ve beraberinde az yer kaplaması gibi nedenlerden dolayı sıklıkla tercih edilmektedir. Ürün çoğunlukla kafe ve restoran gibi ortamlarda tercih edilmektedir aynı zamanda kış bahçesi gibi ortamlarda görmekte mümkün olmaktadır. Mevcut sistem içerisinde yer alan kumaş rüzgarlara karşı oldukça dayanıklı olup aynı zamanda su geçirmez bir sisteme sahip olmaktadır. Perde sisteminde yer alan kumaşlar özel olarak tercih edilmektedir. Çünkü bu perde sistemleri özellikle açık alanlarda kullanıma uygun olarak tasarlanmaktadır.

Genellikle tavanlarda tercih edilen perde sistemleri eğimli camlara sahip olup aynı zamanda güneş gibi faktörlere karşı da koruma elde etmektedir. Balkonların yanında daha ekonomik ve en estetik modellerden birisidir. Camların kenarlarına eklenen perde sistemleri kötü bir görünüme sebep olurken tercih edilen  perde çeşitlerinde kötü bir görünüm söz konusu olmamaktadır. Sahip olduğu küçük kasaları ile birlikte tavanı toplama sistemine sahiptir. Böylece hem görüntü kirliliği oluşturmaz hem de herhangi bir yer kaybına izin vermemektedir.

Zip Perde Sistemleri

Mevcut perde sistemleri içerisinde yer alan özel kumaşlar ile birlikte dışarıdan içerisini görünmesi engellenmekte olup aynı zamanda manzara gibi engellemeler meydana gelmemektedir. Geceleri dahi evinizde veya iş yerinizde rahatlıkla oturma şansı elde ederek dışarıyı izleme imkanı tanımaktadır. Mevcut cam balkon sistemleri camla kapama sistemlerinin yerine sıklıkla zip perde sistemleri tercih edilmektedir.

Bu perde sistemleri rüzgara karşı dayanıklı olarak karşımıza çıkarken aynı zamanda yağmur geçirmeyen bir özelliğe sahiptir. Genellikle diğer türlerine oranla daha az bir maliyete sahip olmaktadır. Perde  sistemleri içerisinde yer alan kumaş genellikle %85 oranında ışık yansıtma imkanına sahip olmaktadır. Böylece yaz günlerinde dahi soğutma konusunda başarılı bir tasarruf sağlanmaktadır.

Kristal Kumaş Zip Perde

Özel perde sistemleri genellikle ısı sıkıntısı meydana gelmeyen ortamlarda tercih edilmektedir. Kristal kumaşlar kullanılarak elde edilen kumaşları ile birlikte yazın veya kışın meydana gelen genleşme gibi problemlerden etkilenmemektedir. Perde sistemleri içerisinde sun screen kumaş bulunmakta olup ortasında ise bir pencere yeri özelliği sergilenmektedir. Mevcut perde sistemleri genellikle Güneş almaması gibi nedenlerle tercih edilmektedir. Kristal perde sistemleri ise mevcut dış mekan içerisinde netlikle görülmekte ve cam gibi yansımaktadır. Fakat az maliyeti ile bilinmektedir.

Güneşin sıcaklık gibi durumlarına karşı etkili olan ve genellikle ılıman bölgelerde tercih edilen bir perde çeşidi olmaktadır. Kristal kumaş üzerinde oluşturulan saydam perde çeşitleri ortalama olarak 120 cm yüksekliğinde yer almakta olup 4 m eninde bulunmaktadır.

Zip Perde Avantajları

Oldukça popüler durumda yer alan bu perdeler nefes alan kumaşlar olarak karşımıza çıkmakta olup mevcut dokuması sayesinde herhangi bir olumsuzluğa izin vermemektedir. Hava koşullarının yanı sıra sinek ve sivrisinek gibi problemlere karşı da koruma elde etmektedir. Perde tamamen camları kapama işlemine sahip olmaktadır. Perde cam kapamaları esnasında kullanılırken aynı zamanda ikinci perde gereksinimini de ortadan kaldırmaktır. Günümüzde hava sirkülasyonu ile birlikte camlar aynı zamanda sineklik görevi ile karşımıza çıkmaktadır. Mevcut perde sistemleri genellikle motorlu sistemler olarak karşımıza çıkar aynı zamanda standart bir özelliğe sahip olarak kumanda gibi kullanım imkanı da bulunmaktadır. Mevcut sistemler rüzgar sensoru ya da yağmur sensoru gibi ek özellikler içerisinde talep edilme şansına sahip olmaktadır. Mevcut otomasyon sistemleri ile birlikte uyumlu bir şekilde tasarlanmakta olup perde sistemleri otomasyonlu üretim imkanı da tanınmaktadır.

Otomasyon sistemlerine uygun şekilde üretilmiş olan perdeler kendinden otomasyonlu olarak eklenebilmektedir. Aynı zamanda diğer perdeler ile birlikte ortak bir nokta üzerinden kontrol edilebilme özelliğine de sahiptir. Zip perde modelleri talepler doğrultusunda tavanlar üzerinde de kullanım imkanı sağlamaktadır. Teknolojik perde çeşitleri kolay kullanım imkanı sağlarken aynı zamanda sağlam yapısıyla birlikte pek çok faktöre karşı dayanıklı olmaktadır. Perde sistemleri yüksek teknoloji ile hazırlanmakta olup bu teknoloji ile birlikte farklı bir konumda yer almaktadır. Kullanılan teknoloji ile birlikte kullanışlı bir perde çeşidi ortaya çıkmaktadır. Böylece tek başına kullanıldığında dahi başarılı bir performans sağlamaktadır.

ADAYOLU İNŞAAT ve EMLAK

TOP